1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Kuru Maya Maskesi Ciltteki Lekeleri Yok Ediyor!


+ -

Kuru Maya Maskesi Ne İşe Yarar, Nasıl Yapılır?

Cilt problemi olanlar buraya! Evde hazırlayacağınız kuru maya maskesi ile cilt lekelerinden çok kolay bir şekilde kurtulacaksınız.

Kuru maya maskesi, yapılışı oldukça kolay ve basit olan ama etkisi oldukça yüksek olan bir maskedir. Özellikle cilt lekelerinden dert yananlar için çok faydalıdır. Evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz yaş maya ile bu probleminizden çok kısa bir sürede kurtulabileceksiniz. Kuru maya sadece mutfak tarafında kullanılan bir ürün değil, güzellik alanında da faydalanılan mayanın harika etkisine oldukça şaşıracaksınız.

kuru maya maskesi

KURU MAYA MASKESİ

Kuru Maya Maskesi Malzemeleri

  • 1 paket kuru maya
  • 1 yemek kaşığı ılık su
  • 2 yemek kaşığı limon

Kuru Maya Maskesi Hazırlanışı

Malzemeleri hazırladınız ve artık kuru maya maskesinin yapılışına geçiyoruz. 1 paket kuru mayayı, 1 yemek kaşığı ılık bir su ile karıştırın ve mayanın erimesini bekleyin. Maya eriyip iyice kabarmaya başlayınca içerisine limon suyunu ekleyin ve özenle karıştırın. Elde ettiğiniz bu özel karışımı bir fırça vasıtasıyla veya parmaklarınız yardımı ile temiz olan cildinize sürün. Bu maskeyi göz ve dudak çevrenize uygulamamaya özen gösterin. Maske sürme işlemi bittikten sonra 15 dakika bekleyin ve yüzünüzü ılık bir su ile güzelce yıkayın. Tarifini verdiğimiz bu maskeyi 10 günde bir uygulayabilirsiniz.

Not : Bu maskeyi yapmadan önce mayaya herhangi bir alerjiniz olmadığından iyice emin olun.

Burun Üzerindeki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Şifa Duaları

Yorum Yap