1. Ana Sayfa
 2. Fragman izle

Kuruluş Osman son bölüm izle! (VİDEO) Kuruluş Osman 109. bölüm full HD izle! Kuruluş Osman son bölümde neler oldu?

Kuruluş Osman son bölüm izle! (VİDEO) Kuruluş Osman 109. bölüm full HD izle! Kuruluş Osman son bölümde neler oldu?

Kuruluş Osman son bölüm izle! Kuruluş Osman son bölüm TV ekranlarında yayınlandı. Kuruluş Osman 109. bölümünün ardından Kuruluş Osman son bölümünü kaçıran izleyiciler Kuruluş Osman son bölüm izle! Kuruluş Osman 109. bölüm izle! Kuruluş Osman full izle! araştırması yapmaya başladılar. Peki, Kuruluş Osman 109. bölümde neler oldu? Kuruluş Osman son bölümde neler oldu? İşte, Kuruluş Osman son bölümü izle için full tek part Kuruluş Osman son bölüm videosu haberimizde…

KURULUŞ OSMAN SON BÖLÜM İZLE

Kuruluş Osman son bölüm izlemek için haberimizin detaylarında yer alan bilgiler ışığında Kuruluş Osman dizisinin son bölümünü izleyebilirsiniz.

KURULUŞ OSMAN SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Osman Bey Sultan Alaeddin ile karşı karşıya

Osman Bey, Konya’da Sultan Mesud’u bulmaya niyetlenmişken İsmihan Sultan’ın buyruğuyla yakalanmıştır. Bayındır Bey’in gerçek yüzünü de iyice gören Osman Bey Moğollar’ın ipi boynuna geçirilmişken o cendereden nasıl kurtulacaktır? Osman ve alpları bütün mücadelelerine rağmen yakalanmıştırlar. Fakat Alaeddin Bey Sultan Alaeddin’in huzurunda babası Osman Bey’in sarayda olduğunu haber verir. Osman Bey, Sultan Alaeddin’le karşı karşıyadır. Sultan Alaeddin, Osman Bey’i oğlu Alaeddin’i yanında bırakması koşuluyla serbest bırakacaktır. Ta ki hakikat ortaya çıkana kadar. Osman Bey hakikati ortaya çıkarabilecek midir? Osman Bey, İsmihan Sultan’ı durdurabilecek midir?

İsmihan Sultan’ın ”öldürün” emri!

İsmihan Sultan bir yandan Osman Bey’i öldürtme emri verirken kendisi de Yenişehir’i ele geçirme planlarını devreye sokmaktadır. Öte yandan İsmihan Sultan, Bala Hatun ile Malhun Hatun arasına nifak sokmaya kararlıdır. İsmihan Sultan; Bala ve Malhun Hatunları birbirlerine düşürebilecek midir?

İsmihan Sultan’ın kıtlık planı!

Osman Bey’in Konya’da olduğu haberi Kantakuzenos’a ulaşmıştır. Osman Bey’in Konya’dan sağ çıkamayacağını uman Kantakuzenos her ihtimali gözetmektedir. İsmihan Sultan’ın Yenişehir’de çıkartmaya uğraştığı kıtlık Kantakuzenos’u hangi hamleyi yapmaya itecektir?

Yenişehir ayaklanıyor, Malhun Hatun ne yapacak?

Yenişehir’de ahali galeyana gelmiştir bile. Malhun Hatun, kıtlıkla karşı karşıya kalan Yenişehir’i içinde bulunduğu çıkmazdan nasıl kurtaracaktır? Öte yandan Konur Alp ise ifşa olmuştur. İsmihan Sultan, Konur’a ne yapacaktır?

KURULUŞ OSMAN KONUSU NEDİR?

O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini tutuşturacaktı. Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman Gazi Karanlığın içinde ona yol gösteren “aşk” oldu… Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını “aşkla” gördü. Gücünü kılıcından değil, “aşktan” aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını “aşkla” verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, 400 çadırlık bir obadan, “ilahi aşkla” kurulan bir cihan imparatorluğuna Osmanlılar yürüyüşün hikayesi. Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu I. Osman’ın hayatına odaklanmaktadır.

KURULUŞ OSMAN OYUNCULARI

 • Osman Gazi (Burak Özçivit): Ertuğrul Gazi’nin en küçük oğlu. Kayı Obası’nın beyi. Bala Hatun ve Malhun Hatun’un kocası.
 • Malhun Hatun (Yıldız Çağrı Atiksoy): Umur Bey’in kızı. Osman Bey’in eşi.
 • Şeyh Edebali (Seda Yıldız): Ahi teşkilatının lideri.
 • Kantakuzenos (Hakan Yılmaz): Roma komutanıdır. Tahtı ele geçirmek ister.
 • Bala Hatun (Özge Törer): Şeyh Edebali’nin kızı. Osman Bey’in eşi. Kayı Obası’nın baş hatun.
 • Olof (Nihat Altınkaya): Viking savaşçısıdır.
 • Frigg (İpek Karapınar): Viking savaşçısıdır.
 • Cerkutay Alp (Çağrı Şensoy): Komutan Balgay’ın eski nökeri. Osman Gazi’nin alpi.
 • Turgut Alp (Rüzgar Aksoy): Namlı bir Türk alpi.
 • Boran Alp (Yiğit Uçan): Osman Gazi’nin alpi.

Yazar Hakkında

Sitemizde hamilelik, giyim, moda, güzellik, saç bakımı, sağlık vb yani kadına dair her konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan yazılar doktor veya uzman tavsiyesi değildir.