1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Limon İle Koltuk Altı Beyazlatmanın İncelikleri


+ -

Limon ile koltuk altı beyazlatmanın oldukça kolay ve etkili bir yöntem olduğunu biliyor musunuz? Koltuk altı kararması her ne kadar pek görünmeyen bir yerde olsa da özellikle yaz döneminde görünürlüğü daha belirgin olduğu için oldukça rahatsız edici bir durumdur. Koltuk altı kararmasına karşı kullanılan birçok doğal yöntem vardır. Bu yöntemlerden biri de limon ile koltuk altı beyazlatma yöntemidir.

limon ile koltuk altı beyazlatma

Limon içerisinde yer alan asitlerin cildi beyazlatma etkisi vardır. Limon suyu aynı zamanda cildi ölü hücrelerden de temizler. Temiz haldeki koltuk altlarınıza limon suyunu güzel bir şekilde sürün. Sürme işleminden sonra yaklaşık olarak yarım saat bekleyin. Bekleme işleminden sonra koltuk altlarınızı durulayın. Limon ile koltuk altı beyazlatma uygulamasını her gün düzenli bir şekilde yaptığınız taktirde çok kısa bir zaman sonra koltuk altı bölgenizdeki renk değişikliğini görebilirsiniz.

Limon suyuna şeker karıştırılarak da kullanabilirsiniz. Şeker bu tarifte peeling etkisi yaparak ölü derilerin daha kısa sürede temizlenmesini hızlandırmış olacaktır. Yeni sıkılmış yarım bardak limon suyunun içerisine az miktarda toz şeker ilave edin. Yaptığınız bu karışım ile koltuk altlarınızı güzel bir şekilde ovun. Sürme işleminden sonra on beş dakika kadar bekletin ve su ile durulayın.

En güzel kadın sitesi olarak limon ile koltuk altı beyazlatma uygulamasını anlattık. Koltuk altı kararmasına çözüm olarak kaleme aldığımız elma sirkesi ile koltuk altı beyazlatma adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Bu uygulamanın koltuk altlarınızı teninize uyumlu hale getirmesi dileğiyle.

Yorum Yap