1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Gece Yatmadan Önce Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?


+ -

Gece Yatmadan Önce Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Gün içerisinde cildi olumsuz etkileyen durumlara maruz kalıyoruz. Cildi bu olumsuz durumlardan kurtarmak için gece yatmadan önce cilde bakım yapılması gerekiyor.

Sağlıklı bir yaşam için vücudun ihtiyaçlarını karşılamak gerektiği gibi sağlıklı bir cilt için de cildin ihtiyaçlarını karşılamak gerekir. Bunun için yapılması gereken şeylerin başında ise hiç şüphesiz cilt bakımını rutin bir hale getirmek geliyor. Gün içerisinde insan cildi kirli hava ve çeşitli kimyasallara maruz kalıyor. Bundan dolayı yatmadan gece yatmadan önce cildi temizlemek ve cildin ihtiyaç duyduğu nemi vermek gerekiyor. Pak Kadın sitesi olarak gece yatmadan önce cilt bakımı nasıl yapılır?

gece yatmadan önce cilt bakımı nasıl yapılır

Yatmadan Önce Makyajı Çıkarmayı Unutmayın!

Uyumak için yatağa girmeden önce cildinizi mutlaka ama mutlaka makyajdan ve makyaj kalıntılarından arındırmanız lazım. Makyajla uyursanız cildinizdeki gözeneklerin tıkanmasına sebep olursunuz. Kısacası uyumadan önce yapılması gereken ilk şey cilt tipinize en uygun makyaj temizleyiciyi bulmak ve cildinizi temizlemektir.

Cildinizin Ph Seviyesini Dengelemek İçin Toner Kullanın!

Toner cildin ph seviyesinin dengelenmesine yardımcı olur. Cilt tipinize uygun toner edinerek makyajınızı temizledikten sonra yüzünü boynunuza kadar silin.

Göz Bakımı İçin Göz Kremi Kullanın

Yaşlanmanın belirtilerinden biride hiç şüphesiz göz çevresinde ortaya çıkan ince çizgilerdir. Göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklardan kurtulmak ve oluşumuna mani olmak için gece yatmadan önce nemlendirici göz çevresi kremini kullanabilirsiniz.

Yastık Kılıflarınızı Değiştirin!

Yastık, yüzün doğrudan temas ettiği nesnelerden biridir. Hal böyle olunca bir şekilde yüz bundan etkileniyor. Yastık kılıflarınızı ipek yastık kılıfları ile değiştirebilirsiniz. Çünkü ipeiğin pek bilinmese de cildi güzelleştirdiği biliniyor.

Şimdi Sıra Güzellik Uykusunda!

Yeteri bir uyku güzellik için oldukça önemlidir. Bir insanın günde en az 7 veya 8 saat uyuması lazım. Çünkü uyku ciltte bulunan hücrelerin yenilenmesi ve genç kalmasına çok yardımcı olur. Bundan dolayı düzenli bir uyku her insan için gereklidir.

Aşırı Kuru Saçlar için Bakım Önerileri

Kırgınlık Sözleri, Aileye Kırgınlık Sözleri

Yorum Yap