1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım

Gettoken App ile Kolay Yoldan BEP20 Token Oluşturma

featured
+ -

Token oluşturma son yıllarda insanların yoğunlaştığı ve ilgilendiği bi konu haline geldi. Bunun gözle görülür sebeplerinden biri kriptonun ve başka Token türlerininin günümüzde popüler olmasıdır. Hal böyleyken Tokenin nasıl oluşturulduğu merak konusudur. Token oluşturmak için yapılması gereken tek şey doğru Token oluşturmayı öğrenmek gerekiyor.

Token oluşturmaya başlarken tokenin tam anlamıyla ne olduğunuz bilmek çok önemli ve şarttır. Aksi taktirde birden fazla token türleri bulunur ve aklınızın karışması çok kolaydır. Token aslında kripto parayla aynı anlama gelmesine rağmen zaman zaman daha farklı anlamlar taşıyabiliyor.

Ethereum ve Bitcoin haricindekiler token sınıfına girer. Aslında Bitcoin ve Ethereum da bir tokendir tek farkı sadece popülerlilik seviyesi olarak ayrılırlar. Coin ve token arasındaki farklardan biri de , kendi tokeninizi yaratmak coin yaratmaya kıyasla daha ucuz ve az efor gerektirir.

Kendi coininizi oluştururken yeni bir blockchain ağı yaratmak gerekiyorken tokenler var olan herhangi bir blockhain ağları üzerine kurulabilirler. Gettoken. App ile token oluşturmak için ilk olarak tokeninizi kendiniz mi yazmayı yoksa token generator sayesinde dakikalar içerisinde yaratmayı mı tercih edersiniz bunu belirlemeniz gerekir.

Eğer ki tokeninizi kendiniz oluşturmak istediniz , Gettoken. App daki token oluşturma rehberleri , kripto para yazıları ve token blogları token generator kullanmadan kendi başınıza token yaratmakta destek olacaktır. Bir BEP20 token oluşturma aşamaları :

1-Kolay bir BEP – 20 tokeninizi yaratırken Binance Smart Chain e bir akıllı sözleştirme yerleştirilmesi gerekir , bunu için de belirli belirli , temel kodlama özelliklerini bilmeniz gereklidir.
2- BSC ağının Metamask e eklenmesini sağlayın.
3- Ethereum Virtual Machine ile uyan sözleşmeleri oluşturmak için Remix uygulamasını indirin ve yeni dosyayı açın.
3 – Dostanın adını “BEP20.sol “ yapın
4 -programlarken dilinizi solidity olarak ayarlayın.
Eğer ayarlamazsanız akıllı sözleşmeniz faaliyet göstermez.
5 – Sözleşme kodunu dosyaya aktarın
6- Yarattığınız coin için isim , sembol belirleyin
7 – MetaMask in Remix e bağlanmasını sağlayın. En sonunda Deploya tıklayarak sözleşmeyi dağıtma işlemini gerçekleştireceksiniz. Fakat bunun için işlem ücretini ödemeniz gerekir.
8 – En sonunda çıkarmak istediğiniz token sayısını belirleyin.

Kendi kripto paranızı yaparken karar verdiğinizde belirlenen kriterleri çok iyi anlamanız ve bilginleri bilmeniz gerekir. Token ya da coini yaratmanın yanında paranızı yarattıktan sonra da başarılı olmasını süreklilik sağlamasını düşünmeniz gereklidir. Paranızı yaratmadan önce de maliyeti göz önüne bulundurmak şarttır. Çünkü güçlü bir karipto para yaratmak muhtemelen binlerce dolara mal olacaktır.

Yorum Yap