1. Ana Sayfa
  2. Güzellik

Japon Kadınların Cilt Bakım Sırları Nelerdir?


+ -

Japon Kadınların Cilt Bakım Sırları Nelerdir?

Japon kadınların cilt bakım sırlarını merak ediyor musunuz? Kadın sitesi olarak bu yazıda çok merak edilen Japon kadınların cilt bakım sırlarını açıklıyoruz.

Filmlerde görmüşsünüzdür Japon kadınlarının tenleri bembeyaz ve pürüzsüzdür. Bundan dolayıdır ki Japon kadınlarının güzellikleri dillere destandır. Peki dillere destan bu cilt güzelliklerinin sırlarını merak ediyor musunuz? Hiç kendi kendinize veya çevrenize bu kadar pürüzsüz ve ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmalarının doğal faktörlerinin neler olduğunu sordunuz mu? Pak Kadın sitesi olarak bu konuyu siz değerli okuyucularımız için araştırdık. Bu konuda genetik faktörlerin önemli olduğunu biliyoruz ama Japon kadınlarının kendilerine has olarak uyguladıkları doğal güzellik faktörleri de göz ardı edilemez. Japon kadınlarının dillere destan cilt güzelliklerinin 3 önemli sırrını sizlerle paylaşacağız.

japon kadınların cilt bakım sırları

PİRİNÇ SUYU YÖNTEMİ

Pirinç Suyu Yöntemi Malzemeleri

  • 1 su bardağı su
  • 1 avuç pirinç

Pirinç Suyu Yöntemi Yapılışı

Bu yöntemde 1 su bardağı suyun içine bir avuç pirinç atılır ve şekilde en az 20 dakika bekletilir. Bekletilme işleminden sonra su süzülüp pirinçler ayrılır ve elde edilen su tonik olarak kullanılır. Bu özel uygulama haftada 1 veya 2 defa yapılabilir. Pirinç suyu yöntemi düzenli bir şekilde uygulandığında kısa bir süre sonra yumuşak bir cilde kavuştuğunuzu fark edeceksiniz.

PİRİNÇ UNU MASKESİ YÖNTEMİ

Pirinç Unu Maskesi Yöntemi Malzemeleri

  • 3 yemek kaşığı pirinç unu
  • 1 miktar süt
  • 1 miktar bal (isteğe bağlı)

Pirinç Unu Maskesi Yapılışı

Toplanılan malzemeler bir karıştırma kabına konulur ve üzerine azar azar su eklenerek macun kıvamına gelmesi sağlanır. Kuru bir cildiniz varsa karıştırma aşamasında bir tatlı kaşığı bal ilave edebilirsiniz. Karışım yapıldıktan sonra cilde sürülür ve 20 ile 30 dakika kadar bekletilir. Bekletilme işleminden sonra ılık bir su ile cilt yıkanır.

PİRİNÇ UNU PEELİNGİ MASKESİ YÖNTEMİ

Pirinç Unu Peelingi Maskesi Yöntemi Malzemeleri

  • 1 yemek kaşığı pirin unu
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 2 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu

Pirinç Unu Peelingi Maskesi Yöntemi Yapılışı

Bu yöntemde tüm malzemeler bir karıştırma kabına konulur ve güzelce karıştırılır. Cilt temizlendikten sonra elde edilen karışım uygulanmak istenilen bölgeye parmaklarla hafif bir şekilde ovarak sürülür. Bu uygulama 15 günde bir yapılabilir.

Şifa Duaları

Yorum Yap