1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır, Neler Yapılabilir?

oturma odası dekorasyonu
+ -

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır, Neler Yapılabilir?

Evlerimizde en çok zaman geçirdiğimiz alanlardan biri oturma odalarıdır. Oturma odası dekorasyonu yaparken önemli birkaç nokta bulunmaktadır. Şüphesiz ki bir odayı tekrardan yenilemek, yeni eşyalar almak ve bunları dekore etmek çok kolay bir iş değildir. Günümüzde en sık yapılan hatalardan biri büyük eşya seçimidir. Büyük eşyalar odanın büyük bir bölümünü kapladığında ortaya hoş bir görüntü çıkmamaktadır. Bu yüzden daha küçük eşyalar arasından seçim yapmanız gerekmektedir. Örneğin oturma grubu seçiminde minimal ölçülere sahip ve aynı zamanda konforlu modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Oturma odaları, akşamları dinlendiğiniz, televizyon izlediğiniz alanlardan biridir. Ayrıca misafirlerin de bu alanda ağırlandığı bir gerçektir.

oturma odası dekorasyonu

Oturma Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oturma odası dekorasyonu yaparken tercih ettiğiniz eşyaların kolay temizlenebilir olması gerekmektedir. Bu yüzden altı kapalı olan modeller yerine altı açık olan eşyaları tercih edebilirsiniz. Böylelikle toz alma ve temizlik gibi işlerinizi daha kolay yapabilirsiniz. Eşya veya koltuk seçiminde renklerin uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir. Açık tonlara sahip duvarlarınız var ise yine aynı tonlarda eşyalar alabilirsiniz. Ayrıca odanızın güzel kokması için lavanta, fesleğen gibi çiçekler alıp köşelere koyabilirsiniz. Halı seçiminde ise duvarlarınız ve eşyalarınız açık renk ise koyu tonlara sahip halı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Eğer odada zıtlık yaratmak isterseniz, halı seçiminde daha canlı renkleri tercih edebilirsiniz.

Oturma Odası Dekorasyonu için İpuçları

Yukarıdaki yazımızda oturma odası dekorasyonu hakkında birtakım bilgiler verdik. Bu bölümde ise oturma odalarınızı nasıl daha şık ve güzel gösterebileceğiniz hakkında birtakım ipuçları vereceğiz. Oturma odaları yazımızın başında da belirttiğimiz gibi misafirlerin sıklıkla ağırlandığı en önemli alandır. Bu yüzden konforlu ve rahat olmasının yanı sıra şık da olması gerekmektedir. Örneğin perdelerinizi kalın kumaşlardan üretilen farklı perde modelleri arasından seçebilir ve alana şıklık katabilirsiniz. Duvarlarınıza sanat eseri tablolardan asabilir veya raf sisteminden faydalanabilirsiniz. Ayrıca iç içe geçen küçük sehpa modelleri arasından seçim yapabilir ve misafirlerinize bir şeyler ikram ederken bu sehpaları kullanabilirsiniz.

Evde Yapabileceğiniz Ayak Peelingi Çeşitleri Ve Tarifi

Soslu Makarna Tarifleri

Yorum Yap