1. Ana Sayfa
  2. Saç Bakımı

Saç Dökülmesine İyi Gelen Şampuanlar

saç dökülmesine iyi gelen şampuanlar
+ -

Saç dökülmesi, erkek veya kadın fark etmeksizin tüm bireylerin yaşayabileceği bir cilt sorunudur. Pek çok nedene dayandırılabilen ve ciddi rahatsızlıkların belirtilerinden biri de olan saç dökülmesi, eğer direkt saç kökleri ve deri kaynaklı ise doğal yöntemler ile çözülebilir. Bu konuda saç dökülmesine iyi gelen şampuanlar listesi hazırladık ve sizlerle paylaştık.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Göz ardı edilebilecek bir sorun olarak gözükse de uzun vadede ciddi problemleri de beraberinde getiren saç dökülmesi için uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar üzerinden ilerlemek gerekir. Saç dökülmesine neden olan durumlar konusunda Memorial hastane grubu tarafından yayınlanan bir makaleyi referans aldık.

saç dökülmesine iyi gelen şampuanlar

Memorial tarafından oluşturulan makaleye göre saç dökülmesi; mevsimsel değişiklikler ve stres başta olmak üzere pek çok sebebe dayandırılabilir. Kimi zaman ciddi organ hastalıklarının belirtileri arasında yer alan, kimi zaman ise hormonal bozukluk kaynaklı meydana gelen saç dökülmesi için sebebe göre çözüm bulmak gerekir.

Hormon ve organ hastalıkları temelli dökülmeler için saç ekimi dahi yeterli çözüm olmayacaktır. Bu konuda direkt olarak tıbbi destek alınmalıdır. Fakat çevresel faktörler, mevsimsel değişiklikler ve stres gibi durumlardan dolayı dökülen saçlar için doğal yöntemlerden faydanılabilir.

Saç Dökülmesini Engelleyen Şampuanlar

Doğal yollar ile yaşadığınız sorunu çözmek mümkündür. %100 etkili olması tamamen sorun kaynağına bağlı olsa da genel olarak aşağıda sunduğumuz önerileri uygulamanız dahilinde büyük ölçüde problemden kurtulabilirsiniz.

Marketlerde yer alan ve herkesin bildiği şampuanlar, her ne kadar reklam ve PR çalışması yapılırsa yapılsın yaşadığınız sorunu yüksek oranda çözmez. İçinde bulunduğunu belirttikleri bileşenler çok çok az miktarlarda hatta eser miktarda bulunur. Farklı zararlı kimyasal maddeler ile bezenmiş bu ürünler uzun raf ömrü ve seri üretime uygun hale getirilmesi amacıyla da ekstra bileşenlere sahiptir.

Saç dökülmesi şampuanı arıyorsanız kati surette doğal yollar ile üretilen ürünleri incelemelisiniz.

Soğuk proses, doğal yağlar ve zararlı kimyasal maddelerden arındırılmış ürünler size her zaman maksimum faydayı verecektir. Saç dökülmesini engelleyen şampuanlar konusunda aşağıda üç önemli tavsiyede bulunduk.

Isırgan Otu Şampuanı

Isırgan özü saç dökülmesini engelleyen bir yapıya sahiptir. Saç kırıklarının azalmasına ve saçın beslenmesine yardımcı olur. İnce telli bireylerin rahatlıkla kullanabileceği bu ürün önemli bir saç dökülmesi önleyicidir.

Kan akışının yavaş olması saç köklerinin az beslenmesine neden olur. Isırgan otu şampuanı ise uygulandığı bölgedeki kan akışını hızlandırarak, köklerin daha çok beslenmesini ve daha sağlam bir hale gelmesini destekler.

saç dökülmesine karşı şampuan

Zeytinyağı Şampuanı

Zeytinyağı, cildi besleyici özelliği herkes tarafından kabul edilen önemli bir yağdır. Birçok cilt sorununda kullanılması tavsiye edilir. Saç dökülmesinin önemli nedenlerinden biri olan cilt kuruluğunun önüne geçerek, köklerin daha kuvvetli bir hal almasını sağlar. Bunun yanı sıra saçlarınız parlak ve ve canlı görünür. E vitamini bakımından zengin olması nedeni ile derinizi besler.

Defne Yağı Şampuanı

Saç dökülmesine yardımcı şampuanlar listemizin üçüncü sırasında yer alan Defne Yağı Şampuanı hücreleri yenilemesi ile bilinir. Doğal yollar ile üretilen bu şampuan çeşidi saçları kuvvetlendirmektedir. Antiseptik özelliği nedeni ile saçlarda bulunan seboreik dermatit sorunun ortadan kalkmasına da yardımcı olur. Fakat bunun için saf defne yağı ile üretilmiş ürünlerin kullanılması ve mümkün mertebe soğuk prosesten geçen şampuanların tercih edilmesi gerekir. Defne aroması var diye fabrika ürünü, seri üretim şampuanlar kullanmak yaşadığınız saç dökülmesini engellemek ile kalmaz ayrıca saç köklerinizin zayıflamasına neden olur.

Kullanım talimatı: Yukarıda yer alan üç şampuanı da, ılık su ile kullanmanız tavsiye edilir. En az 2 günde bir duş sırasında iki kez olacak şekilde kullanmanız yeterlidir. Duştan çıktığınızda ise ılık sıcaklık veren saç kurutma makinesi ile yumuşak dokunuşlar ile kurutmalısınız. Böylece ürünlerden tam olarak faydalanırsınız.

Saç Uzatan Şampuan Nedir? İşte Saç Uzatan Şampuan Önerileri

Şifa Duaları

Yorum Yap