1. Ana Sayfa
  2. Beslenme Ve Diyet

Vücuttaki iltihabı Söküp Atan Kür Tarifi

Hem kuru hem de taze tüketilen beyaz dutun doğal antibiyotik etkisi bulunur. Henüz keşfedilmemiş ve kıymeti anlaşılmamış bir şifa gücüne sahiptir. Bilhassa kandaki enfeksiyonu sürekli yükselen, bir türlü kontrol edilemeyen hastalar için bulunmaz bir nimet olduğunu bildiren Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun dut kurusu kürü tarifi haberimizde!

Vücuttaki iltihabı Söküp Atan Kür Tarifi

Yazın toplanılıp kurutulan dutlarla, başta vücuttaki iltihap ve enfeksiyon olmak üzere pek çok rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.

Anadolu’da beyaz dut ve yapraklarının bazı iltihaplı hastalıklara karşı kullanıldığı Osmanlı Döneminden beri bilinir. Dutun yapraklarında kendine özgü doğal antibiyotik ve antiseptik özelliği olan etkin maddeler bulunur. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu beyaz dutun içerisinde yer alan doğal antibiyotik ve antiseptik maddelerin bazı iltihaplı hastalıklara karşı doğal bir ilaç olarak kullanılabileceğini belirtiyor. Saraçoğlu’nun kanda oluşan iltihaplanmaya ve egzmaya karşı paylaştığı doğal tedavi yöntemini sizler için derledik.

VÜCUTTAKİ İLTİHABA KARŞI DUT KÜRÜ
Kandaki CRP (Chemical Reaktif Protein) yüksekse düşürülmesinde mükemmel bir destekleyicidir. Kandaki iltihaba karşı dut kurusu kürü tarifi şöyle:

Gerekli malzemeler:

Yarım litre su
Bir avuç dolusu beyaz dut kurusu
Hazırlanışı:

Yarım litre kaynamakta olan suyun içerisine bir avuç dolusu beyaz dut kurusu atın.
6 dakika kısık ateşte kaynatmaya devam edin.
Altıncı dakikadan sonra ocaktan alın.
Ilıyınca süzün. Yarısını sabah aç karnına, diğer yarısını akşam aç karnına için.
Kahvaltıdan ve akşam yemeğinden yirmi dakika önce için. Haşlanmış dutların tüketilmesi şart değildir. Toplam 25 gün uygulanır.

Yazar Hakkında

Sitemizde hamilelik, giyim, moda, güzellik, saç bakımı, sağlık vb yani kadına dair her konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan yazılar doktor veya uzman tavsiyesi değildir.