1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon
  3. Burçlara Göre Perde Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Burçlara Göre Perde Seçimi Nasıl Olmalıdır?


Burçlara Göre Perde Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yaşamımızın bazı alanlarında burçların özelliklerinden yararlanmak kişilerin kendilerini daha iyi hissetmelerine sebep olabilmektedir. Özellikle ev dekorasyonu gibi zorlanılan alanlarda burçlar adeta yol göstericisi gibidir. Tamamen sizi yansıtan bir ev dekorasyonu uygulamak için burçlardan yardım alabilmeniz mümkündür. Burçlara göre perde seçimi ise ev dekorasyonu hakkında sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır. Yılın en trend perde modelleri arasında burcunuza en uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz. Burcunuzun zevklerine ve tercihlerine göre yaşam alanınızı düzenlemek hem özgür hissetmenizi hem de mutlu bir yaşam alanı ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. Tüm burçların kendine has özellikleri, sevdikleri yanları ve sevmedikleri yanları bulunmaktadır. Bu özelliklerden yola çıkarak ev dekorasyonunuzu doğru perde seçimi ile tamamlayabilmeniz mümkündür.

burçlara göre perde

KOÇ

Koç burcu olan kişiler çevrelerine verdikleri pozitif enerjileri ile bilinirler. Hırslı olan bu burçlar için hem sadelik hem de modern bir ev dekorasyonu öne çıkmaktadır. Karanlık ve iç karartan bir ortamdan hoşlanmayan bu burçlar için perde seçimi oldukça önemlidir. Ortama aydınlık verecek açık ve canlı renklerin hâkim olduğu fon perde modellerinden faydalanabilirler.

BOĞA

Boğa burçları rahatlıklarına düşkünlükleri ile bilinmektedir. Fazla abartılı ve süslü dekorasyon anlayışından uzak olan boğalar için en doğru perde seçimi ise fon perdelerdir. Bu perdeler tül perdelerin kenarlarında bulunan dekor amaçlı kullanılan perdelerdir. Boğalar göz yormayan bir tül perde üzerine ilkbahar renklerine sahip fon perde kullanabilir.

İKİZLER

İkizler burcuna sahip olan kişilerin karakteri fazlasıyla değişken olduğundan sık sık evlerinde dekorasyon değişiklikleri yapabilir. Abartıyı sevmeyen bu burçlar, yeniliklere her zaman açıktır. Ortamın aydınlık olmasından hoşlanan ikizler burcuna sahip olan kişiler, perde seçiminde drape perde modellerine göz atabilir.

YENGEÇ

Yengeç burcu olan kişiler zamanlarının büyük bir bölümünü evlerinde geçirmektedir. Doğallıktan yana olan bu burçlar, perde seçiminde ters köşe yapabilir. Boncuklu ve ipli perde modelleri yengeç burçlarının tercih edebileceği perde modelleri arasında yer almaktadır. Yengeçler için perdelerin içeriyi göstermemesi oldukça önemlidir.

ASLAN

Aslan burcu denildiğinde ilk akla gelen iki kavram gösteriş ve lükstür. Gösterişli olmayı fazlasıyla seven aslanlar, dekorasyonun her alanında ayrıntılara fazlasıyla önem vermektedir. Ev dekorasyonunda da şaşalı eşyalar arasından tercih yapan aslan burcu olan kişiler, perde seçiminde de lüks perde modellerini tercih etmektedir.

BAŞAK

Başak burcu olan kişiler, son derece zarif ve detaylara önem veren kişilerdir. Evlerinde gereksiz ve fazla eşyadan hiç hoşlanmazlar. Bu burçlar, ev dekorasyonunda perdelerin özellikle halı ile uyumlu olmasına önem verir. Perde seçiminde sıklıkla farklı desenlere sahip fon perde modellerini tercih ederler.

TERAZİ

Burçlar arasında adaleti temsil eden teraziler için ev dekorasyonunda renk uyumu oldukça önemlidir. Ev içerisini çok aydınlık yapmayan ama çok da karartmayan perdeleri severler. Bu burçtan olan kişiler perde seçiminde tercihlerini sıklıkla süslü tül perde modelleri arasından yapmaktadır.

AKREP

Akrep burcunda olan kişiler, dekorasyon seçiminde aydınlık tonlar yerine koyu tonları daha çok tercih etmektedir. Perde seçiminde ise çoğunlukla yerlere kadar inen perdeleri tercih etmektedir. Bu burçlar, koyu tonlara sahip perde modelleri arasından seçimlerini kolaylıkla yapabilir.

burçlara göre perde seçimi

YAY

Burçlar arasında gezmeyi ve keşif yapmayı en çok seven burçlar yay burçlarıdır. Onlar için belirli bir perde modeli yoktur. Farklı birçok rengi ve aksesuarı kullanabilir. Özellikle kat kat dökümlü perde modelleri bu burçların enerjik kişiliklerini yansıtabilir.

OĞLAK

Son derece otoriter ve işkolik olan oğlak burcu insanı ev içerisinde konforlu bir ortam tercih etmektedir. Eski eşyalara düşkünlükleri ile bilinen oğlakların pahalı kumaşlara büyük bir ilgisi vardır. Bu yüzden de yumuşak dolulu kumaşlara sahip perdeler arasından seçim yapabilir.

KOVA

Kova burcunda olan kişiler, korkusuz ve cesur özellikleri ile bilinirler. Her zaman yeniliklere açık olan bu burçlar, kat kat ve dökümlü perde modellerinden hiç hoşlanmazlar. Perde seçiminde geometrik desenlerin kullanıldığı sade perde modelleri arasından seçim yapabilirler.

BALIK

Balık burcunda olan kişiler, hayalperest olarak bilinmektedir. Ev dekorasyonunda hayal gücünü fazlasıyla kullanan balıklar için eşya uyumu oldukça önemlidir. Perde seçiminde çoğunlukla keten kumaşlı perdeleri tercih ederler. Ayrıca balıklar su gurubunda yer aldıkları için deniz manzaralı desenlere sahip perde modellerini de kullanabilir.

Kuru Maya Maskesi Ciltteki Lekeleri Yok Ediyor!

Şifa Duaları

Yorum Yap