1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Madecassol Faydaları, Madecassol Krem Faydaları Nelerdir?

Madecassol Faydaları, Madecassol Krem Faydaları Nelerdir?

Cilt rahatsızlıklarında kullanılan Madecassol krem, Centella Asiatica olarak isimlendirilen bir bitkinin etken maddesi kullanılarak üretilmektedir. Bu etken maddenin cilt dokularına etkileri üzerine dizayn edilen Madecassol krem faydaları hakkında detaylı bilgi verdik. Bu bilgiler ışığında, doktorunuza danışarak ürünü kullanabilirsiniz.

Madecassol Kremi Ne İçerir?

Centella Asiatica, Asya kıtasının sulak alanlarında yetişen bir bitkidir. Bu bitkinin özünde bulunan Gotu Kola isimli madde ise Madecassol kremin ana bileşenlerinden birisi konumundadır. Gotu Kola sayesinde cilt hastalıklarından olan yara ve yanık izleri, sivilce izleri, yaşlılık izleri konusunda yardımcı bir üründür.

Madecassol krem; göz, dudak ve genital bölge dışında tüm deri bölgelerinde kullanılabilmektedir. Tüm eczanelerden rahatlıkla ulaşabilmemizden dolayı hayatımızda daha fazla yer edinen ürünün faydaları ve ne işe yaradığı konusunda sizleri bilgilendirdik.

madecassol faydaları

Madecassol Krem Faydaları

Madecassol krem birçok cilt sorununa çözüm bulabildiği için bunları kategorize ederek sizlere sunmak istedik.

Madecassol Kremin Yara İzlerine Faydası

Kazalar ve travmalar sonucunda oluşan yara izlerinde; kedi – köpek ve benzeri hayvanların tırnaklaması sonrasında oluşan çizik izlerinde, yatalak hastalarda oluşan yatak yaralarında Madecassol krem etkilidir. Birçok yara izini kapaması ile bilinen ve özellikle ameliyat sonrası yaralarda da yardımcı olan bu ürün, günlük hayatınızda yaşayabileceğiniz birçok basit yaralanma sonrasındaki izlerin hızlı şekilde kapanmasını sağlar. Madecassol kremin cilde faydaları arasında yara izleri önemli bir yere sahiptir.

Madecassol Kremin Yanık İzlerine Faydası

Madecassol krem faydaları listesinin ikinci sırasında kuşkusuz yanıklar vardır. Ütü, soba, tencere, tava gibi ürünler ile oluşabilecek yanık izleri; birkaç hafta boyunca cildinizde durur ve cilt yapınıza göre kalıcı hale gelebilir. Madecassol yanık kremi doğru şekilde kullanıldığında bu yanıkların etkilerini azaltarak hızlı şekilde ciltten kaybolmasını sağlar. Birinci ve ikinci dereceden oluşan yanıklarda direkt olarak etkili iken, üçüncü derece yanıkların ciddi boyutlarda olmasından dolayı kullanılması tavsiye edilmez.

Madecassol Kremin Sivilce İzlerine Faydası

Her yaştan insanın sorunu olan sivilce ve beraberinde oluşan sivilce izleri; Madecassol krem faydaları arasında yer almaktadır. İçinde bulunan Gotu Kola etken maddesi ile, mevcut sivilce izlerinin hızlı şekilde kapanması ve ortadan kaldırılmasını sağlar. Direkt olarak sivilce oluşumuna etkisi yoktur. Daha çok mevcut sivilcelerin hızlı şekilde kapanmasını ve ardından oluşan izlerin yok olmasına katkıda bulunur.

madecassol krem faydaları

Kırışıklıklar Konusunda Madecassol Krem Faydaları

Yaşın ilerlemesi ile birlikte kırışıklıklar da daha fazla ortaya çıkar. Bu kırışıklıklar direkt olarak bir sağlık sorunu olarak görünmese de estetik açıdan istenmez. Madecassol krem faydaları arasında kırışıklık görünümünün azaltılması da bulunur. Nemlendirici özelliğinden dolayı yüzünüzde veya vücudunuzun diğer bölümlerindeki kırışıklıkların görünümlerini minimize eder.

Selülit Konusunda Madecassol Krem Faydaları

Son olarak özellikle hamilelik dönemi sonrasında oluşan selülitlerin ortadan kaldırılması hakkında konuşalım. Madecassol selülit kremi, ilgili bölgeye düzenli şekilde uygulanır ve bu süreç içinde bol su tüketilip, kafeinden uzak durulursa gözle görülür bir etkiye sahiptir. Nemlendirici özelliği ile o bölgedeki cildi de besler.

Sizlere eczanelerden rahatlıkla ulaşabileceğiniz ilaç ile ilgili 5 önemli faydayı aktardık. Fakat tüm bunlar için doktora danışmanız ve onayı dahilinde kullanmanız önerilmektedir.

Yazar Hakkında

Sitemizde hamilelik, giyim, moda, güzellik, saç bakımı, sağlık vb yani kadına dair her konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan yazılar doktor veya uzman tavsiyesi değildir.