1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır, Neler Yapılabilir?

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır, Neler Yapılabilir?

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? Neler Yapılabilir?

Ev dekorasyonunda dekore ederken en keyif alınan alan şüphesiz ki bebek odalarıdır. Bebek odası dekorasyonu özellikle yeni anne adayları için oldukça özeldir. Bu yazımızda anne adaylarına bebek odasını daha kolay dekore edebilmeleri için birtakım bilgiler vereceğiz. Öncelikle oda seçiminin doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çok küçük ve basık bir oda olursa seçilen eşyalar sığmayabilir. Bu yüzden ne çok küçük ne de çok büyük olmalıdır. Oda seçiminde en ideali 12 metrekare’nin üzerinde olmasıdır. Bebek odasını dekore ederken işe öncelikle duvarlardan başlanmalıdır. Duvarların doğru bir şekilde dekore edilmesi bir oda için oldukça büyük önem taşımaktadır.

bebek odası dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bebek odası dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Duvar dekorasyonunda tercihe göre duvarları boyayabilir veya renkli, desenli duvar kâğıtları arasından seçim yapabilirsiniz. Eğer duvarları boyayacaksanız, kokusuz olanlarından tercih etmenizi önerebiliriz. Duvar rengini ise bebeğinizin cinsiyetine göre belirleyebilirsiniz. Erkek bebekler için mavi, kız bebekler için ise pembe tonlarını tercih edebilirsiniz. Sonrasında duvar rengine uygun mobilya ve beşik seçimi yapmanız gerekmektedir. Aynı şekilde perde ve halıları da duvar rengine göre seçebilmeniz mümkündür. Burada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise halı seçerken anti bakteriyel özelliğinin bulunmasıdır. Bu şekilde bebeğiniz de olası mikroorganizmalardan zarar görmeyecektir.

Bebek Odası Dekorasyonu için İpuçları

Bebek odası dekorasyonu yapmak her anne adayı için oldukça heyecanlı ve bir o kadar da eğlenceli bir durumdur. Duvar, perde, halı, mobilya gibi seçimlerden sonra mutlaka dikkat etmeniz gereken bir nokta odanın aydınlatmasıdır. Bebekler için sakin ve huzurlu bir ortam yaratmak oldukça önemlidir. Bu yüzden çok ışık vermeyen loş lamba modelleri arasından seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca tavan bölümünü de dekore etmeniz gerekmektedir. Bebekler malum uyandıklarında çoğunlukla tavana bakar. Tavana asılı ve onları rahatlatan aksesuarlardan kullanabilirsiniz. Ayrıca bebekler çok hızlı büyüdüklerinden dolayı odada oyun oynamaları için belirli bir alan bırakmanız gerekmektedir. Tabi ki odayı bebeğinize zarar vermeyecek oyuncaklar ile de doldurabilirsiniz.

2021 En Popüler Koltuk Takımı Modelleri ve Renkleri

En Güzel Şifa Duaları

Yazar Hakkında

Sitemizde hamilelik, giyim, moda, güzellik, saç bakımı, sağlık vb yani kadına dair her konuyla ilgili içeriklere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan yazılar doktor veya uzman tavsiyesi değildir.