1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Ayna Kullanımının Önemi


+ -

Ev Dekorasyonunda Ayna Kullanımının Önemi

Ev dekorasyonunda ayna kullanımının modası hiçbir zaman geçmemektedir. Her evin baş aksesuarlarından biri olan aynalar, kullanılan alanların havasını da değiştirmektedir. Kimi aynalar yalnızca dekoratif amaçlı kullanılırken kimisi mekân içini aydınlatmak için kullanılmaktadır. Ayrıca aynaların kullanılan alanları daha ferah ve daha büyük gösterdiği de bir gerçektir. Ev dekorasyonunda aynaların yeri oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Örneğin küçük bir odaya ayna koyduğunuzda odanın daha büyük görünmesini sağlamış olursunuz. Aynalar adeta kullanılan alanlarda farklı bir atmosfer yaratmaktadır. Aynaların işlevselliği kadar kullanım alanlarını da önemlidir. Her odaya aynı model ayna kullanmak mekânın görüntüsünü olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden ayna seçimi yaparken odalara uygun olanları tercih etmek gerekir.

ev dekorasyonunda ayna kullanımı

Ev Dekorasyonunda Ayna Seçimi

Ev dekorasyonunda ayna seçimi yaparken bir takım noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin; yatak odasına küçük bir ayna yerine boy aynası koymak çok daha doğrudur. Böylelikle hem oda aydınlanmış olur hem de yatak odası aynı zamanda giyim yeri olduğundan kullanımı daha fazla olur. Giriş, koridor gibi alanlarda ise daha küçük aynaları tercih edebilirsiniz. Salon gibi büyük mekânlarda ise içeriyi daha da ferah göstermek için pencere karşısına bir ayna asmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca kıyafet dolabınızın kapaklarından birine ayna yaptırabilir ve kullanılan alanın daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Çocuk odalarında ise klasik ve şık aynalar yerine daha eğlenceli, renkli ayna modellerinden tercih edebilirsiniz. Aynalar olmazsa olmaz denilen bir diğer alan ise şüphesiz ki banyolardır. Lavabo üzerine asılan aynalar oldukça klasiktir. Bunun yerine boy aynası yaptırabilir ve banyonuzun daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

ev dekorasyonunda ayna kullanımının önemi

Ev Dekorasyonunda Ayna Kullanım Alanları

Ev dekorasyonunda ayna kullanımı oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Aynaları ev içerisinde doğru kullandığınızda inanılmaz güzel enerjiler alabilir ve kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Öne çıkarmak istediğiniz herhangi bir eşyanın hemen arkasına asabileceğiniz bir ayna tüm ilginin o eşya üzerine toplanmasına sebep olur. Bu şekilde hem şık hem de dekoratif bir görüntü yakalayabilmeniz mümkündür. Yine dekoratif amaçlı rafların üzerine küçükten büyüğe doğru ayna koyabilir ve kullanılan ortama şık bir hava katabilirsiniz. Evinizin tavanı biraz alçaksa duvarların yüksek yerlerine ayna asabilir ve alanın çok daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Görüldüğü üzere aynalar birçok alanda farklı farklı şekilde kullanılmaktadır. Dekorasyonda aynaların yeri her zaman çok özeldir ve kullanıldıkları alanlarda farklı bir hava estirmeye devam edeceklerdir.

10 Adımda Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Şifa Duaları

Yorum Yap