1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon

10 Adımda Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

10 adımda ev dekorasyonu
+ -

10 Adımda Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yeni bir eve taşınma kararı aldıysanız veya var olan evinizde değişiklik yapmak istiyorsanız, 10 adımda ev dekorasyonu nasıl yapılır yazımızı mutlaka okumalısınız. Dekorasyon denildiğinde akla ilk olarak halı, perde veya mobilya değişimi gelmektedir. Klasik dekorasyon fikirlerinin aksine yeni trende ayak uydurabileceğiniz birçok fikri bu yazımızın içerisinde bulabileceksiniz. Sonbahar günlerini yaşadığımız şu günlerde içinizi ısıtacak dekorasyon fikirleri ile evinizin içerisinde de yazı yaşamanız mümkün.

10 adımda ev dekorasyonu

1. Yazın olmazsa olmaz güneş ışığını evin içerisinde de hissedebilmeniz için geometrik sarı güneş sarısı halı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Güneşi yansıtan bu halı modelleri sayesinde evinizin havası anında değişecek ve içinize pozitif bir enerji dolacaktır.

2.Alışılmış dekorasyon fikirlerinin aksine zıt renklere sahip aksesuarlar seçebilir veya birbirinden farklı dekoratif parçalarını bir araya getirerek kullanabilirsiniz. Örneğin eviniz klasik bir atmosfer yapısına sahip ise duvarlarınızı rustik duvar kaplamaları ile kaplatabilirsiniz. Bu şekilde eviniz hem klasik hem de modern bir görünüme sahip olur.

3.Birbirinden farklı modern sanat eserleri arasından seçim yapabilir, bu parçaları evinizin birçok alanında kullanabilirsiniz. Bu tür parçalar evinize farklı bir şıklık ve hava katar.

4.Eski aksesuarları çöpe atmak veya yenisi almak yerine yenileyerek farklı bir fonksiyonda kullanabilmeniz mümkün. Örneğin artık kullanmadığınız bir boruyu boyayabilir ve duvara monte ederek askılık olarak kullanabilirsiniz.

5.Normal avize, lamba gibi aksesuarları unutun. Bunlar yerine endüstriyel tasarımlı ışıklandırmaları tercih edebilirsiniz. Özellikle sokak lambasına benzer olan parçalar, günümüzde en sık tercih edilen ışıklandırmalar arasında yer almaktadır.

6.Duvarlarınızı klasik tablo veya farklı aksesuarlarla süslemek yerine hayvan figürlü aksesuarları tercih edebilirsiniz. Tabi ki öldürülüp süs için kullanılan hayvanlardan bahsetmiyoruz. Tasarım amaçlı yapılan hayvan figürleri arasından seçim yapabilir ve duvarlarınızı süsleyebilirsiniz.

7.Ev dekorasyonlarında modası geçmeyen aksesuarlardan biri de bitkiler ve çiçeklerdir. Farklı çiçek veya bitkiler arasından seçim yaparak, evinizin havasını anında değiştirebilmeniz mümkündür.

8.Kırlentler özellikle oturma odası ve salonların vazgeçilmez parçalarından biridir. Sizin zevkinizi ve kişiliğini yansıtan farklı tasarımlara sahip kırlentleri deneyebilirsiniz.

9.Hayat koşuşturması arasında zaman zaman kendimizi unuttuğumuz doğrudur. Evin içerisinde yer alan odalardan birini dinlenme odası yaparak, kendinizi şımartabilirsiniz.

10.Sade ve düz renge sahip duvar kâğıtları yerine eski reklamları andıran vintage tarzı duvar panolarını tercih edebilir ve evinizi farklı bir atmosfere sokabilirsiniz.

Burçlara Göre Perde Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Şİfa Duaları

Yorum Yap