1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon

Evin Giriş Bölümü Nasıl Dekore Edilmelidir?


+ -

Evin Giriş Bölümü Nasıl Dekore Edilmelidir? Neler Yapılabilir?

Ev dekorasyonunda ilk akla gelen salon, oturma odası gibi alanlar olsa da evin giriş bölümü de diğer alanlar kadar önemlidir. Ev giriş dekorasyonu nasıl yapılır dediğinizi duyar gibiyiz. Bu yazımızın içerisinde sizlere birtakım öneriler sunacağız. Evin giriş kısmı diğer alanlara uygun bir şekilde dekore edildiğinde ortaya oldukça şık bir görüntü çıkmaktadır. Doğru aksesuarları kullanarak, sade ama bir o kadar da şık bir uyum yaratabilmeniz mümkündür. Bazı evlerin giriş bölümü dar bazılarının ise oldukça geniştir. Dar alanlarda çok fazla bir değişiklik yapılamaz algısı yanlıştır. Aksine az eşya veya aksesuar kullanarak, evinizin giriş bölümünü dekore edebilirsiniz.

ev giriş dekorasyonu

Ev Giriş Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ev giriş dekorasyonu yaparken birtakım önemli noktalara dikkat etmekte fayda vardır. Evlerin bazı giriş bölümleri L tipidir. Bu tarz girişler, fazla eşya kullanımı için uygun değildir. Dar ve küçük bir girişe sahipseniz, göz yoran eşyaları kaldırmanız gerekmektedir. Sadece giriş bölümü için değil, diğer alanlarda da çok fazla eşya kullanmamanızı öneririz. Giriş bölümünü fazla eşyalardan kurtardıktan sonra dekoratif bir ayna asabilirsiniz. Bu ayna sayesinde küçük ve dar olan giriş bölümleri, daha geniş görünecektir. Günümüzde artık ayakkabı dolabı yerine daha modern ve yer kaplamayan dolaplar kullanılmaktadır. Özellikle doğal ağaç görünümüne sahip dolaplar, kullanılan alanlara oldukça şık bir hava katmaktadır.

Ev Giriş Dekorasyonu için İpuçları

Ev giriş dekorasyonu yaparken dekore edilen alanı mümkün olduğunca sade tutmak gerekir. Çok eşya kullanımı kalabalık ve karmaşık bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Giriş bölümünü ferah ve geniş tutmak için giysi askılığını duvara monte edilen modeller arasından seçebilirsiniz. Bu şekilde alanı da daraltmamış olursunuz. Eğer giriş bölümünüz daha büyük ise doğal görünüme sahip saksı veya çiçek aksesuarlarından birini tercih edebilirsiniz. Hatta duvarlarınıza farklı tablolar asabilir ve alanı daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Özellikle misafirleriniz evinize geldiğinde ilk gördüğü yer giriş bölümüdür. Bu yüzden giriş bölümünü dekore ederken ekstra önem göstermelisiniz.

Duvar Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

En Güzel Şifa Duaları

Yorum Yap