1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon

Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır, Neler Yapılabilir?


+ -

Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır, Neler Yapılabilir?

Yeni ev satın alanlar veya evini baştan aşağı değiştirmek isteyenler için evin iç bölümlerini dekore etmek bir hayli zordur. İşe öncelikle mutfak dekorasyonu ile başlamanızı tavsiye ederiz. Özellikle kadınlar, günün büyük bir bölümünü mutfakta geçirmektedir. Misafir ağırlama, yemek yapma, kahvaltı etme gibi faaliyetlerin tamamı için mutfakları kullanmaktayız. Günümüzde birbirinden farklı tasarıma sahip çok sayıda mutfak modeli bulunmaktadır. Bu kadar farklı modeller arasından seçim yapmaya çalışmanız elbette ki kolay olmayabilir. Bu yazımızda sizlere mutfak dekorasyonu hakkında birtakım pratik bilgiler vermeye çalışacağız. Mutfağınızı baştan aşağı yenilemeye karar verdiyseniz, hazır mutfak modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bütün parçaların aynı olmasını istemiyorsanız, farklı ürünler satın alarak, kendi mutfağınızı kendiniz yaratabilirsiniz.

mutfak dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Mutfak dekorasyonu yaparken hazır mutfak modelleri arasından seçim yapmak, diğer seçeneğe göre daha pratiktir. Hazır mutfak modelleri arasında en sık tercih edileni ise ada tipi mutfak modelleridir. Bu mutfak modellerinin en büyük avantajı ise yemek masasına sahip olmasıdır. Yani ekstra bir yemek masası almanıza gerek yoktur. Bu tarz mutfak modelleri genellikle daha geniş alanlar için tasarlanmıştır. Eğer mutfağınız büyük ise ada tipi mutfak modelleri arasından kolayca seçiminizi yapabilirsiniz. Mutfağınız küçük ise Amerikan mutfak modelleri tam size göre. Günümüzde kullanımı oldukça popüler olan bu mutfak modelleri arasından seçim yapabilir ve mutfağınızı dekore edebilirsiniz. Hazır mutfak modelleri dışında farklı mutfak parçaları toplayarak da kendi mutfağınızı oluşturabilmeniz mümkün.

Mutfak Dekorasyonu için İpuçları

Mutfak dekorasyonu yapmak hem kolay hem de zordur. Hazır mutfak satın aldığınızda dekore işiniz daha kısa sürerken, farklı mutfak parçaları satın aldığınızda dekore süresi uzamaktadır. Yine de “hazır istemiyorum kendi mutfağımı kendim dekore edeceğim” diyorsanız, satın alacağınız parçaların birbirleri ile uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Her beğendiğinizi satın alırsanız, ortaya uyumsuz bir görüntü çıkabilir. Renk seçiminde sade renkleri tercih etmeniz, uyum açısından oldukça önemlidir. Örneğin; tezgâh ve mutfak masasını beyaz renkte tercih ederseniz, mutfak dolaplarınızı renkli seçebilirsiniz. Bu şekilde mutfağınız daha şık ve güzel görünecektir. Mutfak dekorasyonunda mutfak parçaları kadar zemin de oldukça önemlidir. Zemin seçiminde suya dayanıklı parke modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Suya dayanıklı olması olası kabarmaları da büyük ölçüde engelleyecektir.

Şofben Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şifa Duaları

Yorum Yap