1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon

Zebra Tül Perde Nedir, Modelleri Nelerdir?


+ -

Zebra Tül Perde Nedir, Modelleri Nelerdir?

Günümüzde en sık tercih edilen perde modellerinden biri zebra tül perdeleridir. Kadınların adeta gözdesi haline gelen bu perde modelleri, hem gündüz hem de gece kullanılabilmektedir. Dayanıklı malzemelerden üretildiği için uzun yıllar kullanıma uygundur. Ayrıca takıp çıkarması ve temizlemesi son derece kolaydır. Stor perde görevini üstlenen bu perde modellerinin en büyük avantajı ise ışığı geçiriyor olmasıdır. Bu perdelere zebra denmesinin sebebi ise çizgili kumaş türünden üretilmesidir. Hem tül hem de kumaş malzemesinden üretildiğinden dolayı kullanım alanları oldukça geniştir. Tercihe göre ister stor perde gibi isterseniz tül perde gibi kullanabilirsiniz. Açılır kapanır mekanizmaya sahip olduklarından dolayı dışarıdan içeriye güneş ışığının ne kadar girip girmeyeceğini ayarlayabilirsiniz.

zebra tül perde

Zebra Tül Perde Modelleri Nelerdir?

Zebra tül perde modelleri, kadınların en sık tercih ettiği perde modelleri arasında yer almaktadır. Geniş bir kullanım alanına sahip olan bu perdeleri ister salonunuzda isterseniz yatak odasında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde monte edilen bu perdeler, kullanılan alanlara ayrı bir şıklık katmaktadır. Kumaşın alüminyum boru üzerine sarılması ile imal edilen bu perde modelleri, ev içi mekân dışında ofis gibi alanlarda da sıklıkla tercih edilmektedir. Düz zebra modeli başta olmak üzere; bambu veya pileli gibi birçok modeli mevcuttur. Renk açısından da oldukça geniş bir seçeneğe sahiptir. Beyaz, krem, ekru, gri, lacivert, antrasit, füme, kahve, vizon gibi birçok renk seçeneği bulunmaktadır.

Önerilen Yazı
Fransız Tül Perde Nedir?

Zebra Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Zebra tül perdelerin kullanımı kadar temizliği de son derece basittir. Çünkü bu tür perdelerin çamaşır makinesinde yıkanmasına gerek yoktur. Temizleme işlemi kolay olmakla birlikte birtakım önemli noktalara dikkat etmeniz de fayda vardır. Perdeyi temizlemek istediğinizde takılı olduğu alandan çıkarıp düz bir zemine sermeniz gerekmektedir. Nemli bir bez ile silebilir veya perdenin kumaş türüne uygun deterjan, şampuan gibi malzemeler kullanarak, temizliğini yapabilirsiniz. Kimyasal madde içeren temizlik ürünleri ile temizlememenizi öneririz. Bu tür ürünler perdenize ciddi zarar vermektedir. Temizleme işlemi bittikten sonra bir süre kurumasını beklemelisiniz. Kuruduktan sonra tekrardan yerine asabilirsiniz.

Benler Nasıl Geçer? 11 Faydalı Yöntem İle Benlerden Kurtulun

Şifa Duaları

Yorum Yap