1. Ana Sayfa
  2. Dekorasyon

Fransız Tül Perde Nedir?

fransız tül perde
+ -

Fransız Tül Perde Nedir?

Perdeler, evlerin olmazsa olmaz yegâne aksesuarlarından biridir. Günümüzde birçok farklı renge ve modele sahip perde çeşidi bulunmaktadır. Bu perdeler arasında en fazla rağbet görenlerden biri de Fransız tül perde modelleridir. Polyester, ip, organze gibi birçok farklı kumaş türünden imal edilen bu perdeler, oldukça inceye bir yapıya sahiptir. Tek başına kullanılabileceği gibi farklı perde türleri ile de rahatlıkla kombin edilebilmektedir. Özellikle fon perdeler ile kullanımı oldukça yaygındır. İster modern ister klasik bir tarza sahip olun; tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Evlerin salonlarında veya oturma odalarında en sık tercih edilen perde modellerindendir. Çoğunlukla Fransız tül perdeler uzun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu yüzden evlerin yere kadar uzanan camlarında tercih edilmektedir.

fransız tül perde

Fransız Tül Perde Modelleri Nelerdir?

Fransız tül perde modelleri, birbirinden farklı renk seçeneğine sahiptir. Genellikle dantelli, simli veya sedefli modelleri mevcuttur. Kullanılan alanlara şıklık katan bu perde modelleri, doğal katlamalı veya çubuklu olarak da kullanılabilmektedir. Fransız tül perdelerin en dikkat çeken özelliği güpürlü olmasıdır. Fransız danteli olarak da bilinen bu güpürler, farklı motifleri ile ön plana çıkmaktadır. Ayrıca bu güpürleri, çoğu gelinlik modellerinde de görmek mümkündür. Tül boyunun özellikle yere kadar uzanması, kullanılan alana farklı bir zerafet katmaktadır. Hanımların vazgeçilmez perde modellerinden biri olan Fransız tül perdeleri, şıklığı ve modern görünümü ile dikkat çekmektedir. Çok fazla renk seçeneğine sahip olmasından dolayı istenilen renk tonunu bulabilmeniz mümkündür.

fransız tül perde nasıl yıkanır

Fransız Tül Perde Nasıl Yıkanır?

Fransız tül perdeler oldukça ince ve narin bir yapıya sahip olduklarından yıkama işleminde ekstra özen gösterilmesi gerekmektedir. Bir sene içerisinde 4 veya 5 kere yıkanması yeterlidir. Çamaşır makinesinde 30 derece sıcaklıkta yıkanması gerekmektedir. Ayrıca bu perde türlerinde çamaşır suyu kullanımı yanlıştır. Çamaşır suyu bu perdelere ciddi zarar verebilmektedir. Bunun yerine Fransız tül perdeleri için özel olarak üretilmiş olan temizleme ürünlerini tercih etmeniz gerekmektedir. Yıkama işleminden sonra perdelerin ütülenmesine gerek yoktur. Ütüleme işlemi bu perde türlerinin daha çabuk deforme olmasına ve sararmasına yol açmaktadır. Bu sebepten dolayı yıkama işlemi bittikten sonra direkt kornişlere takarak kurumaya bırakabilirsiniz. Böylelikle uzun yıllar yıpranmadan veya eskimeden kullanabilirsiniz.

Evin Giriş Bölümü Nasıl Dekore Edilmelidir?

Şifa Duaları

Yorum Yap