Hametan Faydaları, Hametan Krem Faydaları Nelerdir?

Cilt hastalıkları konusunda ismini sıkça duyduğumuz Hametan, sağladığı faydaları ile ön plana çıkan bir ilaç türüdür. Peki ne tür cilt sorunları için hametan krem kullanmalıyız ve bu hastalıklarda hametan faydaları nelerdir?

Hametan Krem Nedir?

Bir cilt kremi olarak karşımıza çıkan Hametan, içinde bulundurduğu cadı fındığı etken maddesi ile muadil ürünlerinden sıyrılmaktadır. Birçok cilt hastalığı konusunda etkili ve yardımcı olduğu bilinen kremin ayrıca pomad konseptinde çeşidi de bulunmaktadır. Bu yazımızda ise özellikle krem fonksiyonuna sahip ürünü hakkında bilgiler vereceğiz.

Cadı fındığı etken maddesi olarak halk arasında bilinse de literatürdeki karşılığı Hamamelis virginiana olan bu madde cilt sorunlarında büyük öneme sahip. Deri yaralanmaları, kesikler ve iltihaplar gibi pek çok rahatsızlıkta etkisi olduğu görülmektedir.

hametan faydaları

Hametan Krem Özellikleri

Faydalarına geçmeden önce kısa kısa hametan krem özelliklerini aktarmak istiyoruz. Aşağıda listelediğimiz özellikler direkt olarak krem fonskiyon ürününü kapsamaktadır.

 • Kortizon içermemektedir.
 • Göze kesinlikle temas edilmemelidir.
 • Kullanımında tüylenme sorunu yaşamazsınız.
 • Bikini bölgesine kesinlikle uygulanmaz.

Yukarıdaki önemli detaylardan sonra hametan faydalarının detaylarına geçelim.

Hametan Krem Sivilce Tedavisi

İnsanların hayatları boyunca en çok şikayetçi olduğu konuların başında kuşkusuz sivilce ve akne sorunu gelmektedir. Sivilce oluşumu, sivilcenin ciltte kalma zamanı ve ardından oluşan iz gibi konular rahatsızlık vericidir.

Hametan krem sivilce tedavisinde de kullanılabilen, zararsız bir üründür. Sivilce oluşumunu engellemede etkili olmasına rağmen düzenli kullanımın ilk safhalarında sivilce artışı hissedebilirsiniz, bu olağan bir durumdur. Fakat ardından hızlı şekilde sivilce oluşumunun azaldığını göreceksiniz. Ayrıca izlerin de etkili bir şekilde yok olmasında yardımcıdır.

Hametan Krem Yanık Tedavisi

Hametan krem cilde faydaları açısından yanık sorununda da etkilidir. Olağanüstü bir şekilde karşılaştığınız ve kesinlikle izini görmek istemediğiniz yanıklar için bir çözümden ziyade yardımcı olarak düşünmeniz gerekir. 1 ve 2. Dereceden yanıkların tedavi aşamasında kullanılması önerilmektedir. 3. Seviye yanıklarda ise yüksek hasar nedeni ile yardımcı olamamaktadır.

Hametan cilt bakım kremi faydaları arasında bulunan yanık tedavisi düzenli olarak kullanım ister. Düzenli kullanımlarda cildi yenilemesi ve tazelemesi nedeni ile yanık izlerinin ortadan kalktığı veya ciddi oranda azaldığı görülür.

hametan krem faydaları

Hametan Krem Egzama Tedavisi

Egzama, temel anlamda iki sebep ile ortaya çıkmaktadır. Bu sebeplerin birincisi karaciğer kaynaklı, ikincisi ise cilt ve psikolojik durum kaynaklıdır. Hametan krem direkt olarak karaciğer kaynaklı egzama tedavisinde yeterli verimi göstermemektedir. Fakat ikinci kaynak olan cilt ve psikolojik durum temelli egzama ve seboroik dermatitte etkin bir rol oynar. Hametan krem cilde faydaları arasında sunulan egzama tedavisi, aslında rahatsızlık kaynaklı kuruluğu önler. Direkt olarak egzamayı ortadan kaldırmaz, sorun ile birlikte ciltte oluşan kuruluğun önüne geçer.

Hametan Kremin Yüze Diğer Faydaları

Cildimizde özellikle yaşlanma ile birlikte kahverengi lekeler oluşmaktadır. Bu lekeler büyük çoğunlukta genetik olsa da, artışı güneş ışınları ve gündelik hayatınıza bağlı olabilir. Hametan kremin yüze faydaları arasında bu kahverengi lekelerin oluşumunu engelleme yer almaktadır. Düzenli kullanımlarda, ileriye dönük kahverengi lekelerin engellenmesi mümkündür.

Hametanın yüze faydaları konusunda ikinci bir husus sadece yüz için değil, ayrıca cilt için de geçerlidir. Kuru ciltler için nemlendiriciler büyük önem arz eder. Hametan, ayrıca etkili bir nemlendiricidir ve neredeyse her cilt tipine uygundur.

Hametan pomad ile krem arasındaki farkı ele aldığımız yazımıza ve yine hametan krem yüze sürülür mü adlı yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Etiketler

2 YORUM

 1. Avatar
  Thomas Anderson

  Üretilmiyor diye duydum

  • Avatar

   Üretilmiyor olabilir çünkü en son fiyatına baktığımda internette ürünün satışını yapan bir yer göremedim ama eczanelerde olabilir.