1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Tırnak Mantarını Yok Eden Doğal Yöntem


+ -

Uzun zaman havasız kalan ayaklarınız belli bir süreden sonra terler ve mantarlar için oldukça elverişli bir ortam oluşur. Mantar öyle bir şeydir ki bir kere ayağa yerleştikten sonra kurtulması oldukça güçtür. Piyasada satılan ve oldukça yüksek paralar ödeyerek aldığınız ilaçlar buna kesin çözüm bulamıyor sadece kontrol altına alabiliyorlar. Tırnak mantarını yok eden doğal yöntemler olduğunu biliyor muydunuz?

tırnak mantarını yok eden doğal yöntem

Tırnak mantarını yok eden doğal yöntemler başlığı ile sizlerle paylaştığımız bu içeriğimizde mantardan kurtulmak için yapılması gereken doğal tedavi yöntemini anlatacağım.

Tırnak mantarından kurtulmak için ele aldığımız bu yöntemde kullanılan malzemeler hemen hemen her evde bulunabilen veya kısa zamanda temin edebileceğiniz ürünlerdir.

Malzemeler

  • 4-5 yemek kaşığı karbonat
  • 1 bardak elma sirkesi
  • Su
  • Kağıt Helva

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Ayak mantarlarına oldukça iyi gelen bu yöntemi uygulayabilmek için ayaklarınızı sokabileceğiniz kadar suyun içerisine elma sirkesi ve karbonatı ilave edin. 15 dakika boyunca bekletin ve sonrasında kağıt havlu yardımı ile kurulayın. Bu yöntemi günde iki defa tekrarlamanız halinde sirke mantarla savaşacak ve mantarı yok edecektir. Karbonat ise mantarın başka bölgelere tutunmasını ve yayılmasına mani olacaktır.

Yorum Yap